Liviu MAIOR
Legislative proposals initiated in legislature 1996-2000

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1.   L88/17.03.1999 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr. 115/1996 privind declararea si controlul averii demnitarilor, magistratilor, functionarilor publici si a unor persoane cu functii de conducere respinsa
definitiv
2.   L125/15.04.1999 Propunere legislativa privind infiintarea unitatilor si institutiilor de invatamant superior respinsa
definitiv
3.   L136/05.04.2000 Propunere legislativa -"Legea jurnalistului" retrasa
de catre initiator
4. 166/17.06.1998 L81/1999 Propunere legislativa privind Legea ajutorului de stat. Lege 143/1999