Parliamentary activity
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
legislative initiatives
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Csaba Németh Versiunea pentru printare

NÉMETH Csaba
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.15 COVASNA
start of the mandate: 3 september 1998
replaces: Gabor Kozsokar

Political party:
 
UDMR-The Democratic Alliance of Hungarians in Romania

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democratic Alliance of Hungarians in Romania 

Standing committees
(since sep. 1999)
(since sep. 1998)
(sep. 1998 - sep. 1999)

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 1, din care 1 promulgata lege

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 24 may 2024, 6:36
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro