Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Sorin-Adrian Vornicu-Nichifor Versiunea pentru printare

Sorin-Adrian VORNICU-NICHIFOR
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.28 NEAMT
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:feb. - jun. 1995 - Secretary
 sep. - dec. 1994 

Political party:
 
FSN-National Salvation Front - until may 1993
 
PD-Democratic Party - since may 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party 

Standing committees
(since may 1994)
(until sep. 1994)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 30 november 2022, 3:03
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro