Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Traian-Caius Dragomir Versiunea pentru printare

Traian-Caius DRAGOMIR
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.41 BUCURESTI
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992
end of the mandate: 23 may 1994 - resignation - HS nr.19/1994
replaced by: Dumitru Mugurel Ceraceanu

Political party:
 
FSN-National Salvation Front - until may 1993
 
PD-Democratic Party - since may 1993
 
independent  - since sep. 1993
 
FSN-National Salvation Front

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party - until sep. 1993

Standing committees

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 30 november 2022, 3:47
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro