Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
motions
speaches
voting records
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Iosif Dan > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Iosif DAN
Legislative proposals initiated in legislature 2004-2008

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 74/19.02.2007 L855/2006 Proiect de Lege pentru completarea art.9 din Legea nr.164/2001 privind pensiile militare de stat, republicata Lege 90/2007
2. 337/25.04.2006 L3/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii educatiei fizice si sportului nr.69/2000 respinsa
definitiv
3. 703/03.10.2006 L879/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea legii nr.187 din 07/12/1999 privind accesul la propriul dosar si deconspirarea politiei politice comuniste respinsa
definitiv
4. 741/18.10.2006 L955/2006 Propunere legislativa privind schimbarea denumirii Judetului Arges cu resedinta in municipiul Pitesti, in Arges Muscel respinsa
definitiv
5. 930/04.12.2006 L697/2006 Propunere legislativa privind unele servicii de asistenta financiara procedurala respinsa
definitiv
6. 932/04.12.2006 L712/2006 Propunere legislativa pentru modificarea art.84 si 85 din Legea 59/1934 asupra cecului respinsa
definitiv
7. 943/11.12.2006 L743/2006 Propunere legislativa privind modificarea art.271 din Legea nr.86/2006 privind Codul vamal al Romaniei respinsa
definitiv

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 22 june 2024, 23:21
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro