Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
motions
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Ion Aurel Stoica Versiunea pentru printare

Ion Aurel STOICA
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.24 IASI
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992
end of the mandate: 6 september 1994 - dead
replaced by: Vasile Strambu

Political party:
 
FSN-National Salvation Front - until may 1993
 
PD-Democratic Party - since may 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party 

Standing committees

Parliamentary activity in figures:
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 30 november 2022, 2:55
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro