Mircea CINTEZĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din dec. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate publică - Președinte (până în feb. 2004)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia