Laurențiu-Dan LEOREANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2021 - Vicepreședinte
 dec. 2020 - feb. 2021 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - din feb. 2022
 - până în sep. 2022

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din mar. 2022) - Președinte (din sep. 2022)

Grupuri parlamentare de lucru comune
Grupul Ecumenic de Rugăciune

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul PRO-America 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Azerbaidjan  Vicepreședinte

Biroul parlamentar:
Roman, Str. Stefan cel Mare nr. 212, jud. Neamt