Sever MEȘCA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU
data încetarii mandatului: 1 decembrie 2004 - demisie

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2002 - Chestor - până în mar. 2002
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 
 dec. 2000 - ian. 2001 

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în feb. 2002
 
independent  - din feb. 2002

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în feb. 2002
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2002
 - până în dec. 2004

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din mai 2002)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în dec. 2004 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în dec. 2004 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - până în dec. 2004