Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
Legături:
www.roasit.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Mircea Grosaru > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Mircea GROSARU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 15/04.02.2008 L564/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului Lege 35/2008
2.   L45/05.02.2008 Propunere legislativă pentru modificarea art.22, art.62, art.63 și abrogarea art.23 din Legea nr.164/2001 privind pensiile militare de stat retrasa
de catre initiator
3. 57/25.02.2008 L243/2008 Propunere legislativă pentru completarea articolului 174 din Legea nr.84/1995 privind învățământul Lege 143/2008
4. 100/03.03.2008 L740/2007 Propunere legislativă privind modificarea art. 25 din O.U.G. nr. 86/2006 privind organizarea profesiei de practician în insolvență respinsa
definitiv
5. 131/12.03.2008 L767/2007 Propunere legislativă privind concordatul preventiv Lege 381/2009
6. 146/17.03.2008 L774/2007 Proiect de Lege pentru completarea art. 4 din Legea nr. 373/2004 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului respins
definitiv
7. 169/08.04.2008 L822/2007 Propunere legislativă privind modificarea art.6 și art.123 din Legea nr. 85/2006, privind procedura insolvenței respinsa
definitiv
8. 275/05.05.2008 L922/2007 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale respins
definitiv
9. 315/02.05.2007 L142/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr. 495/2004 privind salarizarea și alte drepturi bănești ale personalului din administrația centrală a Ministerului Afacerilor Externe și de la misiunile diplomatice, oficiile consulare și institutele culturale românești din străinătate, cu modificările și completările ulterioare Lege 334/2007
10. 358/07.05.2007 L106/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.334 privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale, publicată în Monitorul Oficial 632/21.07.2006 respinsa
definitiv
11. 503/29.05.2006 L5/2006 Propunere legislativă privind reforma unor profesii juridice respinsa
definitiv
12. 564/24.09.2008 L300/2008 Propunere legislativă pentru modificarea Legii Nr.373/2004 privind alegerea Camerei Deputaților și Senatului respinsa
definitiv
13. 595/08.10.2008   Propunere legislativă privind înființarea, organizarea și funcționarea creșei clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
14. 624/08.10.2008 L559/2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.26/1990 privind registrul comerțului și a Legii camerelor de comerț din România nr.335/2007 respinsa
definitiv
15. 627/26.09.2007 L838/2007 Propunere legislativă privind înființarea instituției AVOCATUL COPILULUI respinsa
definitiv
16. 661/08.10.2007 L840/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.263/2007 privind înființarea, organizarea și funcționarea creșelor respinsa
definitiv
17. 702/22.10.2007 L810/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii învățământului nr.84/1995 Lege 2/2008
18. 939/11.12.2006 L730/2006 Propunere legislativă privind concordatul preventiv retrasa
de catre initiator

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 mai 2024, 13:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro