Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Dan Păsat > Curriculum Vitae Versiunea pentru printare

Dan PĂSAT
Curriculum Vitae

Date biografice

  • Data și locul nașterii: 21 iunie 1969: București;
  • Stare civilă: necăsătorit, un copil.

Studii

  • 1985 - 1989: Liceul Industrial Nr.32 "Jean Monet", București;
  • 1995 - 2000: Universitatea Alexandru Ioan Cuza, Științe Juridice.

Activitate profesională

  • 1989 - 1990: Intreprinderea "Electrocentrale București";
  • 1990 - 1998: Inspectoratul de poliție București, Secția 2 - Serviciu Juridic;
  • 2000 - 31.03.2008: Membru al Baroului București.

Funcții, activități într-un partid politic

  • 2008: Vicepreședinte al PNL, filiala Giurgiu.

Funcții, activități într-o organizație din administrația publică centrală sau locală

  • 05.05 - 21.08.2008: Inspector Principal Primăria Giurgiu;
  • 21.08 - 02.10.2008: Subprefect - Prefectura Giurgiu;
  • 02.10 - 15.12.2008: Inspector Principal Direcția Impozite și Taxe Locale Giurgiu
12.04.2011

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 27 februarie 2024, 15:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro