Codrin ȘTEFĂNESCU
Curriculum Vitae

Date biografice

Data si locul nasterii: 20 decembrie 1968

Studii; titluri științifice

Facultatea de Economie Informatica;
Facultatea de Relatii Economice Internationale

Activitate politică

pana in mai 2001, membru al PRM ;
din iun. 2001, membru al PSD;
din oct. 2001, secretar executiv al PSD

Activitate parlamentară

deputat, din 2000;
pana in mai 2001, secretar al Grupului parlamentar al PRM;
din sept. 2001, membru al Grupului parlamentar al PSD;
membru al Comisiei pentru cercetarea abuzurilor, coruptiei si pentru petitii;
secretar al Grupului parlamentar de prietenie cu Germania

Activitate profesională

Profesia: economist la SC CORYLLUS TRADING