Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Francisc Tobă Versiunea pentru printare

Francisc TOBĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV
data validarii: 17 februarie 2021 - HCD nr.16/2021
data încetarii mandatului: 15 august 2023 - decedat

Formatiunea politica:
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri 

Grupul parlamentar:
  - din feb. 2021
 - până în aug. 2023

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi și infrastructură (mar. 2021 - sep. 2023)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (din apr. 2022)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (mar. - apr. 2022)

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:15 (în 14 sedinte)
din care declaratii politice:10 (din care una depusă în scris)
Propuneri legislative initiate: 9, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 3

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 aprilie 2024, 11:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro