Corneliu CIONTU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 2000 - Secretar
 feb. - iun. 1999 
 sep. - dec. 1998 
 feb. - iun. 1998 
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 - Chestor
 noi. - dec. 1996 

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului România Mare 

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (sep. 1999 - sep. 2000)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru - din feb. 1997 Președinte