Raj-Alexandru TUNARU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 78/15.02.2001   Propunere legislativă privind despăgubirea persoanelor fizice care au subscris unități de fond la Fondul Național de Investiții. respinsa
definitiv
2. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
3. 280/09.05.2001   Propunere legislativă privind emanciparea și integrarea romilor. retrasa
de catre initiator
4. 451/30.06.2003   Propunere legislativă pentru modificarea si completarea Legii concurenței nr.21/1996 respinsa
definitiv
5. 496/03.10.2002   Propunere legislativă de modificare și completare a art.11, alin.1, lit.a din Legea nr.51/1991 privind siguranța națională a României publicată în Monitorul Oficial nr.163 din 7 august 1991. clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata