George-Cristian TUȚĂ, chestor al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. 2023 - prezent - Chestor
 sep. 2022 - feb. 2023 
 feb. - sep. 2022 
 sep. 2021 - feb. 2022 
 feb. - sep. 2021 
 dec. 2020 - feb. 2021 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din dec. 2021)
Comisia pentru afaceri europene
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în dec. 2021)

Comisii speciale
Comisia specială a Camerei Deputaților pentru automatizare și viitorul muncii

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statele Unite Mexicane 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile 
 Grupul parlamentar de prietenie cu India 

Biroul parlamentar:
Oras Magurele, Str. Atomistilor nr. 250 A, jud. Ilfov