Ioan GAVRA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1997 - Secretar
 noi. - dec. 1996 
 feb. - iun. 1998 - Chestor
 sep. - dec. 1997 

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române  Lider - din sep. 1998

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din sep. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cehă - din feb. 1997