Parliamentary activity
1992-1996 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Mihail Viziru Versiunea pentru printare

Mihail VIZIRU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY
Constituency no.29 OLT
end of the mandate: 4 september 1995 - resignation
replaced by: Costel-Eugen Popescu

Political party:
 
PSM-Socialist Party of Labour 

Parliamentary group:
Parliamentary group socialist 

Standing committees
Committee for Public Administration and Territorial Planning (since sep. 1993)
Committee for Labour and Social Protection (until sep. 1993)

Special committees
(until sep. 1995)
(apr. - sep. 1995)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 10 december 2022, 0:04
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro