Monica-Mihaela ŠTIRBU
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

DEPUTY
Constituency no.16 DAMBOVITA
start of the mandate: 29 june 2005
replaces: Octavian-Claudiu Radu
end of the mandate: 6 february 2007 - resignation - HCD nr.2/2007
replaced by: Gabriel Plaiasu

Political party:
PNL-National Liberal Party 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Liberal Party 

Standing committees
Committee for Industries and Services (since dec. 2006)
Committee for information technologies and communications - Secretary (since sep. 2005)
Committee for Human Rights, Cults and National Minorities Issues (dec. 2005 - dec. 2006)