Parliamentary activity
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Senate > Nicolae Giurgea Versiunea pentru printare

Nicolae GIURGEA
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

SENATOR
Constituency no.40 VRANCEA
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 6 april 1992 - resignation - HS nr.15/1992

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Other commisions
Validation Committee

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with French Republic - Senate - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Republic of Turkey - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Lebanese Republic - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Kingdom of Thailand - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Kingdom of Spain - until apr. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 9 december 2022, 4:35
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro