Dănuț AELENEI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar AUR - până în mar. 2022
Deputați neafiliați - din mar. 2022

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (din apr. 2022)
Comisia pentru industrii și servicii (feb. 2021 - apr. 2022)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - până în iun. 2022 Vicepreședinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg 

Biroul parlamentar:
  1. Constanta, Str. Constantei nr. 9A, jud. Constanta
  2. Constanta, Str. Decebal nr. 33, jud. Constanta
  3. Constanta, Bd. Mamaia nr. 35, corp C3, jud. Constanta