Štefan BABAN
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

DEPUTY
Constituency no.7 BOTOSANI
start of the mandate: 17 december 2004 - HCD nr.36/2004

Political party:
PRM-Great Romania Party

Parliamentary group:
Parliamentary Group PRM (Great Romania) 

Standing committees
Committee for Budget, Finance, and, Banks (since feb. 2005) - Secretary (since mar. 2005)
Committee for information technologies and communications (until feb. 2005)

Inquiry committees

Parliamentary delegations:
Delegation to the Central European Initiative - Parliamentary Dimension - since dec. 2005 member

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Portuguese Republic 
 Friendship parliamentary group with Republic of India