Mihail LUPOI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în feb. 2005
 
independent  - din feb. 2005
 - până în mai 2005
PNL-Partidul Național Liberal - din mai 2005

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în feb. 2005
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - din mai 2005
 - până în apr. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din apr. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități (sep. 2006 - apr. 2007)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 - Vicepreședinte (din mar. 2007)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - din iun. 2005 membru