Parliamentary activity
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Senate > Dan Nicolae Versiunea pentru printare

Dan NICOLAE
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

SENATOR
Constituency no.17 DOLJ
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 12 march 1992 - resignation - HS nr.11/1992
replaced by: Ion Radacina

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Bulgaria - until mar. 1992 Vice-Chairperson
 Friendship parliamentary group with Italian Republic - until mar. 1992
 Friendship parliamentary group with Kingdom of Spain - until mar. 1992
 Friendship parliamentary group with Republic of Korea - until mar. 1992
 Friendship parliamentary group with Japan - until mar. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 10 december 2022, 0:50
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro