Activitate parlamentară
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Senatul > Alexandru Piru Versiunea pentru printare

Alexandru PIRU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 1 septembrie 1992 - demisie - HS nr.29/1992

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în sep. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în sep. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - până în sep. 1992

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 7 decembrie 2022, 22:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro