Corneliu-Mugurel COZMANCIUC
Curriculum Vitae

Date biografice

  • Data și locul nașterii: 09.05.78, Vatra Dornei, jud.Suceava
  • Stare Civilă: căsătorit

Studii și specializări

  • Octombrie 2013 - Februarie 2014, Diplomă de absolvire - Curs postuniversitar ”Managementul Afacerilor Interne”, Colegiul Național de Afaceri Interne, Academia de Poliție ”Alexandru Ioan Cuza”, București
  • Mai 2013 - Diplomă de absolvire a programului postuniversitar de formare și dezvoltare profesională continuă în domeniul Securității și Apărării Naționale: ”Securitate și bună guvernare” - Colegiul Național de Apărare, Universitatea Națională de Apărare ”Carol I”, București
  • 2007 - 2009 - Master în Dreptul Afacerilor - Facultatea de Drept, Universitatea „Petre Andrei„ Iași
  • 1998 - 2002 - Studii de licență - Facultatea de Drept, Universitatea „Mihail Kogălniceanu„ Iași

Activitate profesională

  • Mai 2012 - Ianuarie 2013 - Secretar de stat, Ministerul Mediului și Pădurilor
  • Noiembrie 2011 - Mai 2012 - Director Comercial, SC DALKIA România SA, Iași
  • Februarie 2011 - Mai 2012 - Consilier juridic, SC Development Training Consulting SRL, Asociația Egreta, Asociația Indeco
  • Februarie 2010 - Noiembrie 2011, Director Marketing, S.C. CET Iași S.A.
  • Iunie 2009 - Ianuarie 2010, Director compartiment juridic, SC Eastern Publishing SRL
  • Aprilie 2007 - Mai 2009, Director la Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară, Iași

Funcții, activități într-un partid politic

  • 2010 - Prezent, Vicepreședinte al Filialei Teritoriale a Partidului Național Liberal, Iași
  • 1999 - Prezent - Membru PNL

Funcții, activități într-o organizație din administrația publică centrală sau locală

  • Mai 2012 - Ianuarie 2013 - Secretar de stat, Ministerul Mediului și Pădurilor
  • Iunie 2008 - Mai 2012 - Consilier Județean, Consiliul Județean Iași
    Președinte al Comisiei de Urbanism
    Secretar al Comisiei juridice
    Membru al Comisiei ATOP
  • Iunie 2004 - August 2006 - Consilier Municipal, Consiliul Local al Municipiului Iași
    Membru al Comisiei Juridice și de Disciplină
    Membru al Comisiei pentru Tineret și Sport,
    Membru al Comisiei de Muncă și Protecție Socială
14.07.2014