PETE Ștefan
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004
data încetarii mandatului: 13 octombrie 2008 - demisie
înlocuit de: Zoltán-Lajos Szentmiklósi

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Secretar - până în oct. 2008
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2007 - feb. 2008 

Formatiunea politica:
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România - până în oct. 2008 Vicelider - din sep. 2005
 - până în sep. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (din iun. 2007)
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală
Comisia economică, industrii și servicii (sep. 2005 - iun. 2007)
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în sep. 2005) - Vicepreședinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei - până în oct. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - până în oct. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda - până în oct. 2008