Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
legislative initiatives
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Ioan-Paul Popescu Versiunea pentru printare

Ioan-Paul POPESCU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.29 OLT
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:feb. - jun. 1993 - Quaestor
 oct. - dec. 1992 

Political party:
 
PNTCD-National Peasant-Christian and Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Christian Democrat Party  

Standing committees
(since nov. 1993)
(until nov. 1992)

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 4 december 2022, 2:51
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro