Parliamentary activity
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Senate > Corvin-Laurentiu Bangu Versiunea pentru printare

Corvin-Laurentiu BANGU
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

SENATOR
Constituency no.37 TULCEA
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 13 february 1992 - resignation - HS nr.4/1992

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Inquiry committees

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with People's Republic of China - until feb. 1992
 Friendship parliamentary group with State of Israel - until feb. 1992
 Friendship parliamentary group with Italian Republic - until feb. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 29 november 2022, 20:10
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro