Joint parliamentary bodies
You are here: Home page > Legislature 2020-present > Parliament of Romania > Friendship groups > Indonezia Versiunea pentru printare

Friendship parliamentary group with Republic of Indonezia

Natalia-Elena Intotero
Natalia-Elena Intotero
deputy PSD
Vice-Chairperson
since 19 apr. 2023
Florică Ică Calotă
Florică Ică Calotă
deputy Neafiliați
Secretary
Cristinel-Gabriel Berea Nicu Fălcoi Hunor Kelemen Alexandra Presură
Cristinel-Gabriel Berea
senator USR
member
Nicu Fălcoi
deputy USR
member
Hunor Kelemen
deputy UDMR
member
Alexandra Presură
deputy PSD
member
Ioan-Sabin Sărmaș Ciprian-Titi Stoica Christine Thellmann
Ioan-Sabin Sărmaș
deputy PNL
member
Ciprian-Titi Stoica
deputy AUR
member
since 19 dec. 2022
Christine Thellmann
deputy PNL
member
since 22 jun. 2022

Former members of the friendship group bureau

Nicușor Halici Gheorghe Șoldan
Nicușor Halici
deputy PSD
Vice-Chairperson
until 1 mar. 2022
Gheorghe Șoldan
deputy PSD
Vice-Chairperson
until 19 apr. 2023

Former members of the friendship group

Anamaria Gavrilă
Anamaria Gavrilă
deputy Neafiliați
until 19 dec. 2022
Nicușor Halici
Nicușor Halici
deputy PSD
Ștefan Mușoiu
Ștefan Mușoiu
deputy PSD
until 25 jun. 2024
Gheorghe Șoldan
Gheorghe Șoldan
deputy PSD
since 3 may 2022
Laura-Iuliana Scântei
Laura-Iuliana Scântei
senator PNL
until 10 jun. 2022

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 15 july 2024, 2:47
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro