Comisie permanentă

Aprobare componență: 18.12.2000

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2000-2004

Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Oltean Ioan PD  
2. Vicepreședinți Pleșa Eugen Lucian
vicepreședinte din 19 sep. 2001
PRM 22.02.2001
3. Secretari Florescu Ion PSD  
4. Membri Bucur Mircea PSD  
5.   Chelbea Aurel PSD 13.09.2004
6.   Cîrstoiu Ion PD  
7.   Coifan Viorel-Gheorghe PNL  
8.   Dinu Gheorghe PRM  
9.   Ionescu Cornelia PSD 27.09.2004
10.   Lazăr Maria PSD  
11.   Leonăchescu Nicolae PRM  
12.   Makkai Grigore UDMR  
13.   Mirciov Petru Minoritati  
14.   Mițaru Anton PSD  
15.   Nan Nicolae PD  
16.   Nica Dan PSD  
17.   Popescu Kanty Cătălin PSD  
18.   Puzdrea Dumitru PRM  
19.   Șnaider Paul PRM  
20.   Tofan Sergiu Mihail PNL 13.09.2004
21.   Țibulcă Alexandru PSD  
22.   Zgonea Valeriu Ștefan PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Vicepreședinți Avram Costel PRM 10.01.2001
2.   Bara Radu Liviu PSD  
3.   Leonăchescu Nicolae PRM 12.09.2001
4. Secretari Kovacs Csaba-Tiberiu UDMR 11.11.2004

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Avram Costel PRM   10.01.2001
2. Bara Radu Liviu PSD   01.12.2004
3. Bălan Gheorghe Pavel PSD   17.01.2001
4. Ciupercă Vasile Silvian PSD 22.02.2001 13.07.2004
5. Dobre Victor Paul PNL   12.07.2004
6. Hossu Valentin Tiberiu PSD 13.09.2004 27.09.2004
7. Ilie Aurel-Constantin PSD   11.03.2002
8. Iordache Florin PSD 22.02.2001 15.12.2003
9. Kovacs Csaba-Tiberiu UDMR   11.11.2004
10. Macaleți Costică PSD   05.02.2001
11. Năstase Ioan Mihai neafiliat 17.09.2001 17.02.2004
12. Nicolae Ion PSD 22.02.2001 10.07.2004
13. Popescu Dorin Grigore PNL   20.02.2001