Comisie permanentă

Număr membri: 11-41

Date de contact

Email: cp11@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2022 2021 2020 2019 Documente: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 201 Înreg.video: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia juridică, de disciplină și imunități

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina
președinte din 25 noi. 2021
PSD  
2. Vicepreședinți Cupșa Ioan PNL  
3.   Dehelean Silviu USR  
4.   Popica Eduard-Andrei
vicepreședinte din 29 mar. 2022
PSD  
5.   Tănăsescu Alina-Elena
vicepreședinte din 4 oct. 2022
PSD  
6. Secretari Gliga Dumitrița
secretar din 28 ian. 2021
PSD  
7.   Ladányi László-Zsolt UDMR  
8.   Morar Olivia-Diana
secretar din 17 feb. 2022
PNL  
9. Membri Andronache Gabriel PNL  
10.   Badea Mihai-Alexandru USR  
11.   Badiu Georgel AUR 01.02.2021
12.   Băcanu Cristian-Tudor PNL  
13.   Cazan Laurențiu-Nicolae PNL  
14.   Cătăniciu Steluța-Gustica PSD  
15.   Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD 11.10.2022
16.   Enachi Raisa AUR 01.02.2021
17.   Gudu Michael PNL  
18.   Hajdu Gábor UDMR  
19.   Ilie Victor USR 29.06.2022
20.   Ion Stelian-Cristian USR  
21.   Kiss János PNL 14.11.2022
22.   Lungoci Dumitru-Lucian PSD 27.09.2022
23.   Moisin Radu-Marin PNL  
24.   Murariu Oana USR  
25.   Oteșanu Daniela PSD 29.03.2022
26.   Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD 13.09.2022
27.   Popa Ștefan-Ovidiu PSD  
28.   Stancu Ionel Minoritati  
29.   Teodoroiu Simona-Maya PSD  
30.   Trăilă Cristina PNL  
31.   Țuțuianu Marius-Horia PSD 21.12.2021

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Badea Mihai-Alexandru USR   25.11.2021
2. Vicepreședinți Florea Daniel Neafiliați 29.03.2022 13.09.2022
3.   Halici Nicușor PSD    
4. Secretari Băcanu Cristian-Tudor PNL   17.02.2022

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Florea Daniel Neafiliați   13.09.2022
2. Grosaru Andi-Gabriel Neafiliați   03.11.2021
3. Halici Nicușor PSD   01.03.2022
4. Lupu Andrei-Răzvan Neafiliați   29.06.2022
5. Manta Claudiu PSD 22.02.2022 29.03.2022
6. Marin Laurențiu-Daniel PSD 23.03.2022 29.03.2022
7. Trif Bogdan Gheorghe PSD 29.03.2022 11.10.2022
8. Zetea Gabriel-Valer PSD 02.02.2022 27.09.2022