Comisie permanentă

Număr membri: 11-41Înființare: 19.04.2011

Date de contact

Email: cae@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2022 2021 2020 Documente: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru afaceri europene

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mușoiu Ștefan PSD  
2. Vicepreședinți Furtună Mirela
vicepreședinte din 22 feb. 2022
PSD  
3.   Mitrea Dumitrina
vicepreședinte din 9 feb. 2021
AUR 01.02.2021
4.   Thellmann Christine
vicepreședinte din 2 noi. 2022
PNL  
5.   Tușa Adriana Diana PSD  
6. Secretari Barcari Rodica-Luminița
secretar din 2 noi. 2022
PNL  
7.   Cătăuță Ana-Maria PSD  
8. Membri Băltărețu Viorel USR  
9.   Bota Călin-Ioan PNL  
10.   Bulai Iulian USR  
11.   Ciolacu Ion-Marcel PSD  
12.   Cristea Andi-Lucian PSD  
13.   Dumitrache Ileana Cristina PSD 13.09.2022
14.   Fechet Mircea PNL 24.02.2021
15.   Georgescu Nicolae PSD 22.02.2022
16.   Ghera Giureci-Slobodan Minoritati  
17.   Grindeanu Sorin Mihai PSD  
18.   Horga Maria-Gabriela PNL 07.12.2021
19.   Polițeanu Mihai-Laurențiu Neafiliați  
20.   Prună Cristina-Mădălina USR 02.03.2022
21.   Stoica Ciprian-Titi AUR 13.04.2022
22.   Stoica Diana USR  
23.   Tuță George-Cristian PNL  
24.   Zakarias Zoltán UDMR  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Vicepreședinți Bota Călin-Ioan PNL 02.11.2022
2. Secretari Thellmann Christine PNL 02.11.2022

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Dancă Ionel Neafiliați   07.12.2021
2. Gavrilă Anamaria Neafiliați 01.02.2021 13.04.2022
3. Muraru Iulian-Alexandru PNL   24.02.2021