Grupuri parlamentare

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România

Lista cu fotografii Comunicate de presa Propuneri legislative initiate din: 2022 | 2021 Întrebari si interpelari din: 2022 | 2021 | 2020 fost Grupul parlamentar al Alianței USR PLUS Email: usrplus@cdep.ro



Fosti membri ai biroului grupului:

Functia Nume si prenume
1. Vicelideri Bulai Iulian
până în 1 feb. 2022
2.   Cambera Oana-Alexandra
până în 1 sep. 2021
3.   Ichim Cristian-Paul
din 1 feb. 2022 - până în 27 iun. 2022
4.   Lupu Andrei-Răzvan
până în 1 sep. 2021
5.   Stoica Diana
până în 1 feb. 2022
6.   Teniță Dragoș-Cătălin
până în 1 feb. 2022
7. Secretari Toda Daniel-Liviu
din 1 feb. 2022 - până în 27 iun. 2022

Fosti membri ai grupului:

Nume si prenumeMembru pâna
1. Benga Tudor - Vlad 27 iun. 2022
2. Cambera Oana-Alexandra 27 iun. 2022
3. Ichim Cristian-Paul 27 iun. 2022
4. Lupu Andrei-Răzvan 7 iun. 2022
5. Özmen Oana-Marciana 7 iun. 2022
6. Polițeanu Mihai-Laurențiu 31 oct. 2022
7. Prunean Alin-Costel 21 iun. 2022
8. Rizea Cristina Camelia 20 iun. 2022
9. Sas Lóránt-Zoltan 22 iun. 2022
10. Teniță Dragoș-Cătălin 1 sep. 2022
11. Toda Daniel-Liviu 27 iun. 2022
12. Tulbure Simina-Geanina-Daniela 6 sep. 2022