Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 146/2014 pentru modificarea și completarea TITLULUI XV-"Răspunderea civilă a personalului medical și a furnizorului de produse și servicii medicale, sanitare și farmaceutice" al Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:320 162 83 10 15 14 21 15
- voturi pentru (DA):314 162 82 10 14 14 21 11
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Anton Marin PSD DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Chiriță Dumitru - -
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria - DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul - Abținere
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
94. Dușa Mircea PSD DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin ALDE DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel PSD DA
111. Georgescu Laura PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gudu Vasile PNL DA
123. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
124. Guran Virgil - Abținere
125. Gust Băloșin Florentin - DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Holban Titi PSD DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hulea Ioan PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Korodi Attila UDMR DA
148. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lubanovici Mircea PNL DA
151. Lupu Mihai PNL DA
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manolache Marius PSD DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Viorica PNL DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
161. Mazilu Constantin PSD DA
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Melinte Ion PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Mihai Aurelian PNL DA
166. Mihăilă Ioan PSD DA
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Mincă Liliana ND DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
172. Mitrea Manuela PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina PNL DA
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Moldovan Iosif UDMR DA
180. Molnar Zsolt UDMR -
181. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Movilă Petru ND DA
184. Muntean Mircia PSD DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nazare Alexandru PNL DA
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Negruț Cornelia ALDE DA
191. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Alexandri PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
197. Nicolicea Eugen PSD DA
198. Niculae Aurel PSD DA
199. Niculescu Dumitru - DA
200. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara PSD DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oltean Ioan PNL DA
208. Orban Ludovic PNL DA
209. Palașcă Viorel ALDE DA
210. Palăr Ionel PNL DA
211. Paleologu Theodor PNL DA
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Pană Adriana-Doina PSD DA
214. Pardău Dumitru PNL DA
215. Paul Maria-Andreea PNL DA
216. Păun Nicolae Minoritati DA
217. Pârgaru Ion PSD DA
218. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petrescu Petre - DA
222. Petric Octavian PSD DA
223. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
224. Plumb Rovana PSD DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Ponta Victor-Viorel PSD DA
228. Pop Georgian PSD DA
229. Popa Octavian-Marius PNL DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
232. Potor Călin PSD DA
233. Preda Cezar-Florin PNL DA
234. Pușcaș Iacob PSD DA
235. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
236. Răducanu Ion PSD DA
237. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
238. Rădulescu Constantin PSD DA
239. Rădulescu Romeo - DA
240. Rățoi Neculai PSD DA
241. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
242. Reuer Elena-Ramona PNL DA
243. Roman Cristian-Constantin PNL DA
244. Roman Gheorghe PSD DA
245. Roman Ioan Sorin PSD DA
246. Roman Victor PSD DA
247. Roșca Mircea PNL DA
248. Rotaru Răzvan ND DA
249. Rusu Valentin PNL DA
250. Sava Andrei-Valentin PSD DA
251. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
252. Săpunaru Nini PNL DA
253. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
254. Scarlat George PNL DA
255. Sefer Cristian-George PSD DA
256. Seres Dénes UDMR DA
257. Simedru Dan Coriolan PNL DA
258. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
259. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ioan PSD DA
262. Stanciu Anghel PSD DA
263. Stancu Ionel Minoritati DA
264. Stativă Irinel Ioan PSD DA
265. Stănescu Alexandru PSD DA
266. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
267. Stoica Mihaela - DA
268. Stragea Sorin Constantin PSD DA
269. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
270. Stroe Radu PSD DA
271. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
273. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
274. Szabó Ödön UDMR DA
275. Șcheau Ion PNL DA
276. Șimon Gheorghe PSD DA
277. Șoptică Costel PNL DA
278. Șova Lucian PSD DA
279. Ștefan Viorel PSD DA
280. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
282. Tabugan Ion PSD DA
283. Taloș Mirel ALDE DA
284. Tararache Mihai PNL DA
285. Tămâian Ioan PNL DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
290. Tiuch Cătălin PSD DA
291. Tîlvăr Angel PSD DA
292. Toader Mircea-Nicu PNL DA
293. Tomac Eugen ND DA
294. Traicu Rodin PSD DA
295. Tudorache Daniel PSD DA
296. Tudorie Violeta PSD DA
297. Tudose Mihai PSD DA
298. Turcan Raluca PNL DA
299. Tușa Adriana Diana PNL DA
300. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
301. Udriște Gheorghe PNL DA
302. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
303. Uricec Eugen Constantin PSD DA
304. Ursărescu Dorinel ALDE DA
305. Vainer Aurel Minoritati DA
306. Varga Lucia-Ana PNL DA
307. Vasilică Radu Costin PSD DA
308. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
309. Vladu Iulian PNL DA
310. Vlase Petru Gabriel PSD DA
311. Vlădoiu Aurel PSD DA
312. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
313. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
314. Vreme Valerian PSD DA
315. Vulpescu Ioan PSD DA
316. Weber Mihai PSD DA
317. Zaharcu Neviser PSD DA
318. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
319. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
320. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 8 decembrie 2022, 18:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro