Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:21

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 486/2013 pentru abrogarea lit.f) a alin.(1) din art.21 al Ordonanței nr.51/1998 privind îmbunătățirea sistemului de finanțare a programelor, proiectelor și acțiunilor culturale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:318 160 83 9 16 14 21 15
- voturi pentru (DA):292 160 81 8 - 13 21 9
- voturi împotrivă (NU):21 - 1 - 16 - - 4
- abțineri:4 - 1 1 - 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István UDMR NU
6. Anton Marin PSD DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR NU
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - NU
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Chiriță Dumitru - -
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria - DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul - NU
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
94. Dușa Mircea PSD DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR NU
100. Fejér László-Ődőn UDMR NU
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel PSD DA
110. Georgescu Laura PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
123. Guran Virgil - NU
124. Gust Băloșin Florentin - DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
128. Holban Titi PSD DA
129. Horga Vasile PNL DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
141. Kelemen Hunor UDMR NU
142. Kerekes Károly UDMR NU
143. Kereskényi Gábor UDMR NU
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR NU
146. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PNL DA
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manolache Marius PSD DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Viorica PNL DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
157. Máté András-Levente UDMR NU
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Mazilu Constantin PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian PNL DA
164. Mihăilă Ioan PSD DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Mincă Liliana ND DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina PNL DA
175. Moisii Constantin PSD DA
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Moldovan Iosif UDMR NU
178. Molnar Zsolt UDMR NU
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
180. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
181. Movilă Petru ND DA
182. Muntean Mircia PSD DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu PSD DA
185. Nazare Alexandru PNL DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL DA
192. Nicolae Alexandri PNL DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
195. Nicolicea Eugen PSD DA
196. Niculae Aurel PSD DA
197. Niculescu Dumitru - DA
198. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND DA
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PNL DA
206. Orban Ludovic PNL DA
207. Oros Nechita-Adrian PNL DA
208. Palașcă Viorel ALDE DA
209. Palăr Ionel PNL DA
210. Paleologu Theodor PNL DA
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Pană Adriana-Doina PSD DA
213. Pardău Dumitru PNL DA
214. Paul Maria-Andreea PNL DA
215. Păun Nicolae Minoritati DA
216. Pârgaru Ion PSD DA
217. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
218. Peia Ninel PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre - DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
223. Plumb Rovana PSD DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Ponta Victor-Viorel PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Potor Călin PSD DA
232. Preda Cezar-Florin PNL DA
233. Pușcaș Iacob PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo - DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL DA
241. Roman Cristian-Constantin PNL DA
242. Roman Gheorghe PSD DA
243. Roman Ioan Sorin PSD DA
244. Roman Victor PSD DA
245. Roșca Mircea PNL DA
246. Rotaru Răzvan ND DA
247. Rusu Valentin PNL DA
248. Sava Andrei-Valentin PSD DA
249. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Sefer Cristian-George PSD DA
254. Seres Dénes UDMR NU
255. Simedru Dan Coriolan PNL DA
256. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
257. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
258. Solomon Adrian PSD DA
259. Stan Ioan PSD DA
260. Stanciu Anghel PSD DA
261. Stancu Ionel Minoritati DA
262. Stativă Irinel Ioan PSD DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stoica Mihaela - Abținere
266. Stragea Sorin Constantin PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
268. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
269. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
270. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
271. Szabó Ödön UDMR NU
272. Șcheau Ion PNL DA
273. Șimon Gheorghe PSD DA
274. Șoptică Costel PNL DA
275. Șova Lucian PSD DA
276. Ștefan Viorel PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
279. Tabugan Ion PSD DA
280. Taloș Mirel ALDE DA
281. Tararache Mihai PNL DA
282. Tămâian Ioan PNL NU
283. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
284. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
285. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
286. Teju Sorin ALDE DA
287. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
288. Tiuch Cătălin PSD DA
289. Tîlvăr Angel PSD DA
290. Toader Mircea-Nicu PNL DA
291. Tomac Eugen ND DA
292. Traicu Rodin PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tudorie Violeta PSD DA
295. Tudose Mihai PSD DA
296. Turcan Raluca PNL DA
297. Tușa Adriana Diana PNL DA
298. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
299. Udriște Gheorghe PNL DA
300. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
301. Uricec Eugen Constantin PSD DA
302. Ursărescu Dorinel ALDE DA
303. Vainer Aurel Minoritati DA
304. Varga Lucia-Ana PNL DA
305. Vasilică Radu Costin PSD DA
306. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
307. Vladu Iulian PNL DA
308. Vlase Petru Gabriel PSD DA
309. Vlădoiu Aurel PSD DA
310. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Vreme Valerian PSD DA
313. Vulpescu Ioan PSD DA
314. Weber Mihai PSD DA
315. Zaharcu Neviser PSD DA
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
318. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 8 decembrie 2022, 18:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro