Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 234/2014 privind intoducerea unor cursuri de limba, literatura și istoria română via internet pentru copiii cetățenilor români din afara granițelor țării
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:306 156 79 10 14 13 20 14
- voturi pentru (DA):258 155 52 1 14 8 19 9
- voturi împotrivă (NU):24 1 9 8 - 2 1 3
- abțineri:21 - 16 1 - 3 - 1
- nu au votat:3 - 2 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
23. Blănariu Valentin - DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL Abținere
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL DA
33. Burlacu Ștefan ND NU
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL Abținere
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - NU
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Chiriță Dumitru - -
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND NU
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Maria - DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
84. Dumbrăvanu Paul - NU
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
88. Dușa Mircea PSD DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel PSD DA
105. Georgescu Laura PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL Abținere
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PNL DA
117. Guran Virgil - NU
118. Gust Băloșin Florentin - DA
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Holban Titi PSD DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PNL -
144. Lupu Mihai PNL NU
145. Manda Iulian Claudiu PSD DA
146. Manolache Marius PSD DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Marocico Ion Minoritati DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mazilu Constantin PSD DA
154. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
155. Melinte Ion PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
157. Mihai Aurelian PNL -
158. Mihăilă Ioan PSD DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mincă Liliana ND NU
162. Mircovici Niculae Minoritati DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL DA
169. Moisii Constantin PSD DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru ND NU
176. Muntean Mircia PSD DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Murgu Neagu PSD DA
179. Nazare Alexandru PNL Abținere
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Necula Cosmin PSD DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicolae Alexandri PNL DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
188. Nicolicea Eugen PSD DA
189. Niculae Aurel PSD DA
190. Niculescu Dumitru - DA
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND NU
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PNL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Oros Nechita-Adrian PNL DA
201. Palașcă Viorel ALDE DA
202. Palăr Ionel PNL DA
203. Paleologu Theodor PNL NU
204. Pambuccian Varujan Minoritati NU
205. Pană Adriana-Doina PSD DA
206. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
207. Păun Nicolae Minoritati DA
208. Pârgaru Ion PSD DA
209. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petrescu Petre - DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
215. Plumb Rovana PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Ponta Victor-Viorel PSD DA
219. Pop Georgian PSD DA
220. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
221. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
222. Potor Călin PSD DA
223. Preda Cezar-Florin PNL DA
224. Pușcaș Iacob PSD DA
225. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
226. Răducanu Ion PSD DA
227. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rădulescu Romeo - DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
231. Reuer Elena-Ramona PNL NU
232. Roman Cristian-Constantin PNL DA
233. Roman Gheorghe PSD DA
234. Roman Ioan Sorin PSD DA
235. Roman Victor PSD DA
236. Roșca Mircea PNL DA
237. Rotaru Răzvan ND DA
238. Rusu Valentin PNL DA
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Săpunaru Nini PNL NU
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL DA
243. Sefer Cristian-George PSD DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Simedru Dan Coriolan PNL DA
246. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
247. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
248. Solomon Adrian PSD DA
249. Stan Ioan PSD DA
250. Stanciu Anghel PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati Abținere
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Alexandru PSD DA
254. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
255. Stoica Mihaela - Abținere
256. Stragea Sorin Constantin PSD DA
257. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
258. Stroe Radu PSD DA
259. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
260. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
261. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șcheau Ion PNL NU
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Șova Lucian PSD DA
267. Ștefan Viorel PSD DA
268. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
269. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
270. Tabugan Ion PSD DA
271. Taloș Mirel ALDE DA
272. Tararache Mihai PNL Abținere
273. Tămâian Ioan PNL NU
274. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
275. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
276. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
277. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
278. Tiuch Cătălin PSD NU
279. Toader Mircea-Nicu PNL DA
280. Tomac Eugen ND NU
281. Traicu Rodin PSD DA
282. Tudorache Daniel PSD DA
283. Tudorie Violeta PSD DA
284. Tudose Mihai PSD DA
285. Turcan Raluca PNL Abținere
286. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
287. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
288. Udriște Gheorghe PNL DA
289. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
290. Uricec Eugen Constantin PSD DA
291. Ursărescu Dorinel ALDE DA
292. Varga Lucia-Ana PNL DA
293. Vasilică Radu Costin PSD DA
294. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
295. Vladu Iulian PNL Abținere
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
299. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
300. Vreme Valerian PSD DA
301. Vulpescu Ioan PSD DA
302. Weber Mihai PSD DA
303. Zaharcu Neviser PSD DA
304. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
306. Zlati Radu PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 22:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro