Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2006 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 7 noiembrie 2006, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final - Reexaminare
PL 158/2005 pentru reglementarea situației juridice a bunurilor care au aparținut fostului suveran al României, Mihai I
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:233 80 46 20 38 16 13 14 6
- voturi pentru (DA):215 75 43 20 32 14 12 13 6
- voturi împotrivă (NU):9 5 2 - - - 1 1 -
- abțineri:2 - - - - 2 - - -
- nu au votat:7 - 1 - 6 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică PNL DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bivolaru Ioan PSD NU
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L -
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L -
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL NU
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu - DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Dan Iosif PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Diaconescu Renică PC DA
55. Dida Corneliu Ioan PSD DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD NU
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC NU
71. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Godja Petru PSD DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian PC DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati NU
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L -
93. Iriza Marius PRM DA
94. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Lakatos Petru UDMR DA
99. Lambrino Radu PD-L DA
100. Lari-Iorga Leonida - DA
101. Liga Dănuț PD-L -
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manolescu Oana Minoritati DA
108. Manta Pantelimon PC DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Meir Nati - DA
118. Merce Ilie PRM DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Micula Cătălin PNL DA
121. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
122. Mircea Costache PRM DA
123. Mircovici Niculae Minoritati DA
124. Mironescu Laurențiu PD-L DA
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L -
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Mitrea Miron Tudor PSD DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Nedelcu Gabriela PSD DA
142. Nica Dan PSD DA
143. Nicolicea Eugen PSD DA
144. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
146. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oancea Viorel PNL DA
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Olteanu Bogdan PNL DA
152. Oprea Gabriel PSD DA
153. Ovidenie Costel - DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Petrea Constantin PD-L DA
156. Plumb Rovana PSD DA
157. Ponta Victor-Viorel PSD DA
158. Pop Claudiu Adrian PSD DA
159. Popa Cornel PNL DA
160. Popa Nicolae PC DA
161. Popescu Dan Ioan PC DA
162. Popescu Florin Aurelian PNL DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L -
164. Preda Cezar-Florin PD-L DA
165. Preda Ion PNL DA
166. Pruteanu Vasile PNL DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
168. Pupeză Viorel PSD DA
169. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
170. Pușcaș Vasile PSD DA
171. Pușcă Mircea Valer PNL DA
172. Racoceanu Viorel PD-L DA
173. Radan Mihai Minoritati DA
174. Raicu Romeo Marius PD-L DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
177. Rus Ioan Aurel PRM DA
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Sanda Victor PSD DA
180. Sandu Gabriel PNL DA
181. Sandu-Capră Mihai PNL DA
182. Sasu Ion PSD DA
183. Săniuță Marian-Florian PSD NU
184. Sârb Gheorghe PD-L DA
185. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
186. Sârbu Marian PSD DA
187. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
188. Scutaru Adrian George PNL DA
189. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Sirețeanu Mihail PSD DA
192. Sóki Béla UDMR DA
193. Stan Ioan PSD DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stoica Ion - DA
196. Străchinaru Petre PD-L DA
197. Szekely Levente Csaba UDMR DA
198. Știrbeț Cornel PNL DA
199. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
200. Tabără Valeriu PD-L DA
201. Tămagă Constantin PSD DA
202. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
203. Tărniceru Petru PSD DA
204. Teodorescu George Alin PSD DA
205. Timar Liviu PSD DA
206. Timiș Ioan PNL DA
207. Todoran Pavel PSD DA
208. Toma Florentina Marilena PSD DA
209. Toma Horia-Victor PNL DA
210. Toró Tiberiu UDMR Abținere
211. Tudor Constantin PC DA
212. Tudor Marcu PRM DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Țundrea Ioan PC DA
215. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
216. Ujeniuc Dragoș PNL DA
217. Ungureanu Petre PNL DA
218. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
219. Ursărescu Dorinel PNL DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Vasile Aurelia PSD DA
222. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
223. Vălean Adina Ioana PNL DA
224. Văsioiu Horia PD-L DA
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vlădoiu Aurel PSD DA
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Voinea Florea PSD DA
229. Zaharia Claudius Mihail PNL -
230. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
231. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
232. Zegrean Augustin PD-L DA
233. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 6 decembrie 2022, 17:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro