Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2019 > 12:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 iunie 2019, ora 12:30

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 233/2019 pentru modificarea art.207 și 213 din Legea educației naționale nr.1/2011
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:242 109 49 21 14 14 9 10 14 2
- voturi pentru (DA):42 2 - 21 14 - - 5 - -
- voturi împotrivă (NU):25 2 2 - - - 7 - 14 -
- abțineri:174 104 47 - - 14 2 5 - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan - Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD Abținere
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE Abținere
9. Axinte Vasile PSD Abținere
10. Babuș Radu PSD Abținere
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD Abținere
13. Banias Mircea Marius PRO România NU
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD Abținere
16. Bejinariu Eugen PSD Abținere
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL Abținere
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD Abținere
24. Boboc Valentin Gabriel PSD Abținere
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bodea Marius PNL Abținere
27. Bontea Vlad PSD Abținere
28. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
29. Borza Remus-Adrian PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
32. Bran-Voinea Ioana PSD Abținere
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
37. Burciu Cristina PSD Abținere
38. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
39. Calotă Florică Ică ALDE Abținere
40. Căciulă Aurel PSD Abținere
41. Călin Ion PSD Abținere
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD Abținere
43. Căruceru Aida-Cristina PSD Abținere
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
45. Cherecheș Florica PNL Abținere
46. Cherecheș Viorica PNL Abținere
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD Abținere
49. Ciocan Dan PSD NU
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD Abținere
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
52. Cîtea Vasile PSD Abținere
53. Cobuz Maricela PSD Abținere
54. Cocoș Vasile PSD Abținere
55. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE Abținere
59. Culeafă Mihai PNL Abținere
60. Cupă Ion ALDE Abținere
61. Cupșa Ioan PNL Abținere
62. Dan Nicușor Daniel USR DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
65. Dîrzu Ioan PSD Abținere
66. Dobre Mircea-Titus PRO România NU
67. Dobre Victor Paul PNL Abținere
68. Dobrică Ionela Viorela PSD Abținere
69. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
70. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
71. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
72. Durbacă Eugen PRO România NU
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Florea Damian PSD Abținere
77. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD Abținere
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD Abținere
81. Găină Mihăiță PSD Abținere
82. Georgescu Nicolae PSD Abținere
83. Gerea Andrei Dominic ALDE Abținere
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
85. Gheorghe Tinel PNL NU
86. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
88. Gherman Dumitru PSD Abținere
89. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
90. Gilia Claudia PSD Abținere
91. Goga Octavian PSD Abținere
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Vasile PNL Abținere
94. Halici Nicușor PSD Abținere
95. Havrici Emanuel-Iuliu PSD Abținere
96. Hărătău Elena PSD Abținere
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
98. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
99. Huncă Mihaela PRO România NU
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
101. Iancu Iulian PSD Abținere
102. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
103. Ibram Iusein Minoritati Abținere
104. Iftimie Neculai PSD Abținere
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ionescu George PNL Abținere
108. Ioniță Antoneta PNL Abținere
109. Iordache Florin PSD Abținere
110. Itu Cornel PSD Abținere
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
112. Jivan Luminița-Maria PSD Abținere
113. Kelemen Hunor UDMR DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Longher Victoria Minoritati Abținere
116. Lovin Dumitru ALDE Abținere
117. Lupescu Dumitru USR DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD Abținere
120. Mareș Mara PNL Abținere
121. Marica Petru-Sorin PRO România NU
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
125. Meiroșu Marilena-Emilia PRO România NU
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
127. Moagher Laura-Mihaela PSD Abținere
128. Mocioalcă Ion PRO România NU
129. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
131. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
132. Nasra Gabriel-Horia PSD Abținere
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
134. Neață Eugen PSD Abținere
135. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
136. Nicolicea Eugen PSD Abținere
137. Nistor Laurențiu PSD Abținere
138. Niță Mihai ALDE Abținere
139. Niță Nicu PSD Abținere
140. Nosa Iuliu PSD Abținere
141. Olar Corneliu PNL NU
142. Oprea Dumitru PNL Abținere
143. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
144. Oteșanu Daniela PSD Abținere
145. Pambuccian Varujan Minoritati DA
146. Pană Adriana-Doina PSD Abținere
147. Paraschiv Rodica PSD Abținere
148. Pașcan Emil-Marius PMP NU
149. Păle Dănuț PSD Abținere
150. Petcu Toma-Florin ALDE Abținere
151. Petrea Gabriel PSD Abținere
152. Petric Octavian PRO România NU
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
155. Pistru Eusebiu-Manea ALDE Abținere
156. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD -
157. Podașcă Gabriela-Maria PRO România NU
158. Ponta Victor-Viorel PRO România NU
159. Pop Andrei PSD Abținere
160. Pop Rareș Tudor USR DA
161. Popa Florin PSD Abținere
162. Popa Mihai Valentin PSD NU
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
164. Popescu Pavel PNL Abținere
165. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
166. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
168. Presură Alexandra PSD Abținere
169. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
170. Prună Cristina-Mădălina USR DA
171. Radu Anișoara PSD Abținere
172. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD Abținere
173. Rădulescu Alexandru PSD Abținere
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD Abținere
175. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
176. Răduț Violeta PSD Abținere
177. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
178. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
179. Romanescu Cristinel PNL Abținere
180. Roșca Lucreția PSD Abținere
181. Rotaru Alexandru PSD Abținere
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD Abținere
183. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
185. Sefer Cristian-George PSD Abținere
186. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Simion Lucian-Eduard PSD Abținere
189. Simionca Ionuț PMP Abținere
190. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
191. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
192. Solomon Adrian PSD Abținere
193. Spânu Ion PRO România NU
194. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
195. Stan Viorel PSD Abținere
196. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
197. Stancu Florinel PSD Abținere
198. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
199. Stănescu Alexandru PSD Abținere
200. Steriu Valeriu-Andrei PSD Abținere
201. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
202. Suciu Matei PSD Abținere
203. Surgent Marius-Gheorghe ALDE Abținere
204. Șarapatin Elvira PSD Abținere
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
206. Șișcu George PNL Abținere
207. Șotcan Theodora PSD Abținere
208. Șovăială Constantin PNL Abținere
209. Ștefan Ion PNL Abținere
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
211. Tabugan Ion ALDE Abținere
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
213. Teiș Alina PSD Abținere
214. Terea Ioan PSD Abținere
215. Tîlvăr Angel PSD Abținere
216. Todor Adrian PSD Abținere
217. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
218. Toma Ilie PSD Abținere
219. Tomac Eugen PMP NU
220. Trăilă Cristina PNL Abținere
221. Tripa Florin-Dan PSD Abținere
222. Tudor Beatrice PSD Abținere
223. Tudose Mihai PRO România NU
224. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
225. Tușa Adriana Diana PSD DA
226. Varga Vasile PNL Abținere
227. Vasile Daniel Minoritati Abținere
228. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
229. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
230. Vass Levente UDMR DA
231. Văcaru Alin Vasile PRO România NU
232. Velcea Nicolae PSD Abținere
233. Vîrză Mihăiță PSD Abținere
234. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
235. Vlăducă Oana-Silvia PRO România NU
236. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
237. Vosganian Varujan ALDE Abținere
238. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD Abținere
239. Weber Mihai PSD Abținere
240. Zainea Cornel USR DA
241. Zamfira Constantin-Cătălin PSD Abținere
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 31 ianuarie 2023, 21:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro