Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2019 > 12:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 iunie 2019, ora 12:34

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 157/2019 modificarea Legii fondului funciar nr.18/1991
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:254 115 54 20 15 14 6 15 13 2
- voturi pentru (DA):209 114 52 - 14 14 - 14 - 1
- voturi împotrivă (NU):26 - 2 20 - - - - 3 1
- abțineri:19 1 - - 1 - 6 1 10 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan - DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius PRO România Abținere
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
29. Borza Remus-Adrian PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Cherecheș Viorica PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Cioabă Petre PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Culeafă Mihai PNL DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR NU
62. Dehelean Silviu USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus PRO România Abținere
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Durbacă Eugen PRO România NU
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Florea Damian PSD DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Gheorghe Tinel PNL NU
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL DA
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Goga Octavian PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
100. Hărătău Elena PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PRO România Abținere
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR NU
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Lupescu Dumitru USR NU
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Marica Petru-Sorin PRO România Abținere
129. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meiroșu Marilena-Emilia PRO România Abținere
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
135. Mocioalcă Ion PRO România NU
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Mihai ALDE DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olar Corneliu PNL DA
151. Oprea Dumitru PNL DA
152. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petcu Toma-Florin ALDE DA
159. Petrea Gabriel PSD DA
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
161. Petric Octavian PRO România Abținere
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
165. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
166. Podașcă Gabriela-Maria PRO România Abținere
167. Ponta Victor-Viorel PRO România Abținere
168. Pop Andrei PSD DA
169. Pop Rareș Tudor USR NU
170. Popa Florin PSD DA
171. Popa Mihai Valentin PSD Abținere
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
174. Popescu Pavel PNL DA
175. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
176. Preda Cezar-Florin PNL DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR NU
180. Radu Anișoara PSD DA
181. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
182. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
183. Rădulescu Alexandru PSD DA
184. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
185. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
186. Răduț Violeta PSD DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Romanescu Cristinel PNL DA
190. Roșca Lucreția PSD DA
191. Rotaru Alexandru PSD DA
192. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
193. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
194. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
195. Sefer Cristian-George PSD DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Simion Lucian-Eduard PSD DA
199. Simionca Ionuț PMP Abținere
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Spânu Ion PRO România NU
205. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
206. Stan Viorel PSD DA
207. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
208. Stancu Florinel PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
213. Suciu Matei PSD DA
214. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șarapatin Elvira PSD DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șotcan Theodora PSD DA
220. Șovăială Constantin PNL DA
221. Ștefan Ion PNL DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
223. Tabugan Ion ALDE DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Teiș Alina PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todor Adrian PSD DA
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
230. Toma Ilie PSD DA
231. Tomac Eugen PMP Abținere
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Tripa Florin-Dan PSD DA
234. Tudor Beatrice PSD DA
235. Tudose Mihai PRO România Abținere
236. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
239. Varga Vasile PNL DA
240. Vasile Daniel Minoritati DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
242. Vasilică Radu Costin PSD DA
243. Vass Levente UDMR DA
244. Velcea Nicolae PSD DA
245. Vexler Silviu Minoritati DA
246. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
247. Vlăducă Oana-Silvia PRO România Abținere
248. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
249. Vosganian Varujan ALDE DA
250. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
251. Weber Mihai PSD DA
252. Zainea Cornel USR NU
253. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
254. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 31 ianuarie 2023, 21:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro