Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 12:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 12:29

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 184/2019 pentru modificarea Legii nr.43/2014 privind protecția animalelor utilizate în scopuri științifice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:265 120 48 21 17 16 9 15 18 1
- voturi pentru (DA):219 120 4 20 17 16 8 15 18 1
- voturi împotrivă (NU):43 - 42 - - - 1 - - -
- abțineri:3 - 2 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius PRO România DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Borza Remus-Adrian PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Cherecheș Viorica PNL NU
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Cioabă Petre PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Constantin Daniel PRO România DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL NU
69. Cupșa Ioan PNL NU
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
74. Dobre Victor Paul PNL NU
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
77. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Durbacă Eugen PRO România DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL NU
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian PRO România DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Laura PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
98. Gheorghiu Bogdan PNL NU
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghilea Găvrilă PNL NU
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Goga Octavian PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL NU
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PRO România DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu George PNL NU
119. Ioniță Antoneta PNL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
123. Jivan Luminița-Maria PSD DA
124. Kelemen Hunor UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lungu Tudorița PNL NU
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lupescu Dumitru USR DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Mareș Mara PNL NU
137. Marica Petru-Sorin PRO România DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
144. Mocanu Adrian ALDE DA
145. Mocioalcă Ion PRO România DA
146. Mohaci Mihai PRO România DA
147. Moise Costin-Sebastian PMP DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL NU
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olteanu Daniel ALDE DA
164. Oprea Dumitru PNL NU
165. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Palăr Ionel PNL NU
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pașcan Emil-Marius PMP NU
172. Pau Radu - Adrian PRO România DA
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petcu Toma-Florin ALDE DA
175. Petrea Gabriel PSD DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
179. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
180. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
181. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
182. Pop Andrei PSD DA
183. Pop Rareș Tudor USR DA
184. Popa Florin PSD DA
185. Popa Mihai Valentin PRO România DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
188. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
189. Popescu Pavel PNL NU
190. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
194. Radu Anișoara PSD DA
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Rădulescu Alexandru PSD DA
197. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
198. Răduț Violeta PSD DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
200. Roman Florin-Claudiu PNL NU
201. Roman Ioan Sorin PSD DA
202. Romanescu Cristinel PNL NU
203. Roșca Lucreția PSD DA
204. Rotaru Alexandru PSD DA
205. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
206. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
207. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
208. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
209. Sefer Cristian-George PSD DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Simionca Ionuț PMP DA
212. Simonis Alfred - Robert PSD DA
213. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
216. Stan Viorel PSD DA
217. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
218. Stancu Florinel PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
221. Suciu Matei PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șarapatin Elvira PSD DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șișcu George PNL NU
229. Șotcan Theodora PSD DA
230. Șova Lucian PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL NU
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Ion PNL DA
234. Tabugan Ion ALDE DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Teiș Alina PSD DA
237. Terea Ioan PSD DA
238. Tîlvăr Angel PSD DA
239. Todor Adrian PSD DA
240. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
241. Trăilă Cristina PNL NU
242. Tudor Beatrice PSD DA
243. Turcan Raluca PNL NU
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
248. Vasile Daniel Minoritati DA
249. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
250. Vasilică Radu Costin PSD DA
251. Vass Levente UDMR DA
252. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
253. Velcea Nicolae PSD DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vișan George-Gabriel PSD DA
256. Vîlceanu Dan PNL NU
257. Vîrză Mihăiță PSD DA
258. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
260. Vosganian Varujan ALDE DA
261. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zainea Cornel USR DA
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 ianuarie 2023, 15:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro