Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 12:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 23/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.51/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:276 128 51 22 16 16 9 15 18 1
- voturi pentru (DA):221 127 - 22 16 15 8 15 17 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 - - -
- abțineri:53 1 50 - - 1 - - 1 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius PRO România DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
31. Bodea Marius PNL Abținere
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
36. Borza Remus-Adrian PSD DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bran-Voinea Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL Abținere
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL Abținere
54. Cherecheș Viorica PNL Abținere
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Cioabă Petre PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
66. Constantin Daniel PRO România DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL Abținere
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL Abținere
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
80. Dobre Victor Paul PNL Abținere
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
84. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Durbacă Eugen PRO România DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL Abținere
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Damian PRO România DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Laura PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
106. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL Abținere
111. Goga Octavian PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Gudu Vasile PNL Abținere
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
116. Hărătău Elena PSD DA
117. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela PRO România DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu George PNL Abținere
128. Ioniță Antoneta PNL Abținere
129. Iordache Florin PSD DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
132. Jivan Luminița-Maria PSD DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lovin Dumitru ALDE DA
139. Lungu Tudorița PNL Abținere
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Mareș Mara PNL Abținere
146. Marica Petru-Sorin PRO România DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mircea Florin PSD DA
153. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
154. Mocanu Adrian ALDE DA
155. Mocioalcă Ion PRO România Abținere
156. Mohaci Mihai PRO România DA
157. Moise Costin-Sebastian PMP DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Neagu Nicolae PNL Abținere
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
165. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
166. Nicolae Andrei PSD DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai ALDE DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Olar Corneliu PNL Abținere
173. Olteanu Daniel ALDE DA
174. Oprea Dumitru PNL Abținere
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Palăr Ionel PNL Abținere
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pașcan Emil-Marius PMP DA
181. Pau Radu - Adrian PRO România DA
182. Păle Dănuț PSD DA
183. Petcu Toma-Florin ALDE DA
184. Petrea Gabriel PSD DA
185. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
188. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
189. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
190. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
191. Pop Andrei PSD DA
192. Pop Rareș Tudor USR DA
193. Popa Florin PSD DA
194. Popa Mihai Valentin PRO România DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
197. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
198. Popescu Pavel PNL Abținere
199. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
203. Radu Anișoara PSD DA
204. Rădulescu Alexandru PSD DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
207. Răduț Violeta PSD DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
209. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Romanescu Cristinel PNL Abținere
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Rotaru Alexandru PSD DA
214. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
215. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
216. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
217. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
218. Sefer Cristian-George PSD DA
219. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Simionca Ionuț PMP NU
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
226. Stan Viorel PSD DA
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
228. Stancu Florinel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Suciu Matei PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
235. Șarapatin Elvira PSD DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șișcu George PNL Abținere
239. Șotcan Theodora PSD DA
240. Șova Lucian PSD DA
241. Șovăială Constantin PNL Abținere
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
244. Tabugan Ion ALDE Abținere
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Teiș Alina PSD DA
247. Terea Ioan PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Todor Adrian PSD DA
250. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
251. Toma Ilie PSD DA
252. Trăilă Cristina PNL Abținere
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Țachianu Marian PSD DA
257. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
258. Varga Vasile PNL Abținere
259. Vasile Daniel Minoritati DA
260. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
261. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
262. Vass Levente UDMR DA
263. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
264. Velcea Nicolae PSD DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vișan George-Gabriel PSD DA
267. Vîlceanu Dan PNL Abținere
268. Vîrză Mihăiță PSD DA
269. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
270. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
271. Vosganian Varujan ALDE DA
272. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zainea Cornel USR DA
275. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 ianuarie 2023, 16:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro