Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 13:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 13:21

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 104/2019 privind transmiterea unor imobile aferente infrastructurii portuare din domeniul public al statului și din administrarea Ministerului Transporturilor aflate în concesiunea Companiei Naționale "Administrația Porturilor Dunării Fluviale" - S.A. Giurgiu în domeniul public al comunei Cetate
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:266 123 47 22 17 17 8 15 16 1
- voturi pentru (DA):183 123 1 - 17 16 - 11 15 -
- voturi împotrivă (NU):78 - 45 22 - - 8 2 - 1
- abțineri:5 - 1 - - 1 - 2 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Arsu Alin-Ionuț USR NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius PRO România Abținere
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bodea Marius PNL Abținere
33. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian PSD DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bran-Voinea Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR NU
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL NU
54. Cherecheș Viorica PNL NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Cioabă Petre PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP NU
64. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
66. Constantin Daniel PRO România DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR NU
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL NU
74. Dehelean Silviu USR NU
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
78. Dobre Victor Paul PNL NU
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
82. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
83. Drulă Cătălin USR NU
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Durbacă Eugen PRO România DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL NU
90. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
91. Florea Damian PRO România DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Laura PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghiu Bogdan PNL NU
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL NU
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Goga Octavian PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
108. Gudu Vasile PNL NU
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Hărătău Elena PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu George PNL NU
121. Ioniță Antoneta PNL NU
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE Abținere
132. Lungu Tudorița PNL NU
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR NU
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL NU
139. Marica Petru-Sorin PRO România DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL NU
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
147. Mocanu Adrian ALDE DA
148. Mohaci Mihai PRO România DA
149. Moise Costin-Sebastian PMP NU
150. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL NU
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL NU
165. Olteanu Daniel ALDE DA
166. Oprea Dumitru PNL NU
167. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL NU
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP NU
174. Pau Radu - Adrian PRO România DA
175. Păle Dănuț PSD DA
176. Petcu Toma-Florin ALDE DA
177. Petrea Gabriel PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
182. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
183. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Rareș Tudor USR NU
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PRO România DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
190. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
191. Popescu Pavel PNL NU
192. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
193. Presură Alexandra PSD DA
194. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
197. Rădulescu Alexandru PSD DA
198. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
199. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
200. Răduț Violeta PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
202. Roman Florin-Claudiu PNL NU
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Romanescu Cristinel PNL NU
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Rotaru Alexandru PSD DA
207. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
208. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
209. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
210. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
211. Sefer Cristian-George PSD DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Simionca Ionuț PMP NU
215. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
216. Solomon Adrian PSD DA
217. Stan Viorel PSD DA
218. Stancu Florinel PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
222. Suciu Matei PSD DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șarapatin Elvira PSD DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL NU
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șova Lucian PSD DA
232. Șovăială Constantin PNL NU
233. Ștefan Corneliu PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
235. Tabugan Ion ALDE DA
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Teiș Alina PSD DA
238. Terea Ioan PSD DA
239. Todor Adrian PSD DA
240. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
241. Toma Ilie PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Tudor Beatrice PSD DA
244. Turcan Raluca PNL NU
245. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Țachianu Marian PSD DA
248. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
249. Vasile Daniel Minoritati DA
250. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
251. Vasilică Radu Costin PSD DA
252. Vass Levente UDMR DA
253. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
254. Velcea Nicolae PSD DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vîlceanu Dan PNL NU
258. Vîrză Mihăiță PSD DA
259. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
260. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
261. Vosganian Varujan ALDE DA
262. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zainea Cornel USR NU
265. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 31 ianuarie 2023, 22:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro