Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 10:12 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 10:12

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:148 81 36 19 5 - - 2 4 1
- voturi pentru (DA):85 81 - - - - - 2 2 -
- voturi împotrivă (NU):36 - 35 - 1 - - - - -
- abțineri:27 - 1 19 4 - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Balan Ioan PNL NU
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Benedek Zacharie UDMR Abținere
7. Bica Dănuț PNL NU
8. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
9. Bodea Marius PNL NU
10. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
11. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
12. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
13. Budăi Marius-Constantin PSD DA
14. Buican Cristian PNL NU
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Bulai Iulian USR Abținere
17. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Căciulă Aurel PSD DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
22. Cherecheș Florica PNL NU
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Cioabă Petre PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Cocoș Vasile PSD DA
29. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
30. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
31. Cupă Ion - Abținere
32. Cupșa Ioan PNL NU
33. Dehelean Silviu USR Abținere
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Dîrzu Ioan PSD DA
36. Dobre Victor Paul PNL NU
37. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
39. Drulă Cătălin USR Abținere
40. Dunava Costel Neculai PSD DA
41. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
42. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
43. Fădor Angelica PNL NU
44. Florea Oana-Consuela PSD DA
45. Floroiu Ionel PSD DA
46. Gavrilă Camelia PSD DA
47. Georgescu Laura PSD DA
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
49. Gheorghe Tinel PNL NU
50. Gherman Dumitru PSD DA
51. Ghilea Găvrilă PNL NU
52. Gilia Claudia PSD DA
53. Giugea Nicolae PNL NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
55. Gudu Vasile PNL NU
56. Halici Nicușor PSD DA
57. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
58. Huncă Mihaela PRO România Abținere
59. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
60. Iancu Marius-Ionel PSD DA
61. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
62. Intotero Natalia-Elena PSD DA
63. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
64. Iordache Florin PSD DA
65. Itu Cornel PSD DA
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Lovin Dumitru PRO România DA
69. Lungu Tudorița PNL NU
70. Lupescu Dumitru USR Abținere
71. Macovei Silviu Nicu PSD DA
72. Manole Petre-Florin PSD DA
73. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
74. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
75. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
76. Mircea Florin PSD DA
77. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
79. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
80. Mușoiu Ștefan PSD DA
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
82. Neagu Nicolae PNL NU
83. Neață Eugen PSD DA
84. Nicoară Romeo Florin PNL NU
85. Nicolae Andrei PSD DA
86. Nicolicea Eugen PSD DA
87. Nistor Laurențiu PSD DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Oprea Dumitru PNL NU
91. Oros Nechita-Adrian PNL NU
92. Oteșanu Daniela PSD DA
93. Pană Adriana-Doina PSD DA
94. Paraschiv Rodica PSD DA
95. Păle Dănuț PSD DA
96. Petric Octavian PRO România DA
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
98. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
99. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
100. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
101. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
102. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
103. Presură Alexandra PSD DA
104. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
105. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
106. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
107. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
108. Răduț Violeta PSD DA
109. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
110. Roman Florin-Claudiu PNL NU
111. Roman Ioan Sorin PSD DA
112. Roșca Lucreția PSD DA
113. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
114. Sefer Cristian-George PSD DA
115. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
116. Seres Dénes UDMR Abținere
117. Simion Lucian-Eduard PSD DA
118. Simonis Alfred - Robert PSD DA
119. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
120. Spânu Ion PRO România Abținere
121. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
122. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
123. Stănescu Alexandru PSD DA
124. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
125. Șarapatin Elvira PSD DA
126. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
127. Șișcu George PNL NU
128. Șova Lucian PSD DA
129. Șovăială Constantin PNL NU
130. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
131. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
132. Teiș Alina PSD DA
133. Terea Ioan PSD DA
134. Tîlvăr Angel PSD DA
135. Todor Adrian PSD DA
136. Toma Ilie PSD DA
137. Tudor Beatrice PSD DA
138. Tușa Adriana Diana PSD DA
139. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
140. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
141. Varga Vasile PNL NU
142. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
143. Vîrză Mihăiță PSD DA
144. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
145. Weber Mihai PSD DA
146. Zainea Cornel USR Abținere
147. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 31 ianuarie 2023, 21:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro