Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 11:00 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 11:00

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 407/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:135 66 29 18 10 - 1 5 5 1
- voturi pentru (DA):115 65 28 - 10 - 1 5 5 1
- voturi împotrivă (NU):17 1 1 15 - - - - - -
- abțineri:3 - - 3 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Avram Constantin PRO România DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Balan Ioan PNL DA
8. Bălănescu Alexandru PRO România DA
9. Bica Dănuț PNL DA
10. Bichineț Corneliu PMP DA
11. Bode Lucian Nicolae PNL DA
12. Bodea Marius PNL DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bontea Vlad PSD DA
15. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR NU
17. Bran-Voinea Ioana PSD DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buican Cristian PNL DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Cioabă Petre PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
34. Cosma Lavinia-Corina USR NU
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
36. Csép Éva-Andrea UDMR DA
37. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
38. Csoma Botond UDMR DA
39. Cupă Ion - DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dehelean Silviu USR NU
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Florea Oana-Consuela PSD DA
52. Floroiu Ionel PSD DA
53. Furic Iarco Minoritati DA
54. Gavrilă Camelia PSD DA
55. Georgescu Laura PSD DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Ghilea Găvrilă PNL DA
58. Gilia Claudia PSD DA
59. Giugea Nicolae PNL DA
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
61. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
62. Iancu Marius-Ionel PSD NU
63. Ion Stelian-Cristian USR NU
64. Ioniță Antoneta PNL DA
65. Itu Cornel PSD DA
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
67. Korodi Attila UDMR DA
68. Lazăr Sorin PSD DA
69. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
70. Lovin Dumitru PRO România DA
71. Lungu Tudorița PNL DA
72. Lupescu Dumitru USR NU
73. Macovei Silviu Nicu PSD DA
74. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
75. Manole Petre-Florin PSD DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
77. Mihalescul Dumitru PNL DA
78. Mircea Florin PSD DA
79. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
80. Neagu Nicolae PNL DA
81. Neață Eugen PSD DA
82. Nicolae Andrei PSD DA
83. Niță Mihai PRO România DA
84. Niță Nicu PSD DA
85. Nosa Iuliu PSD DA
86. Oprea Dumitru PNL DA
87. Oteșanu Daniela PSD DA
88. Paraschiv Rodica PSD DA
89. Păle Dănuț PSD DA
90. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
92. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
93. Pop Andrei PSD DA
94. Pop Rareș Tudor USR NU
95. Popa Florin PSD DA
96. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
97. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
98. Popescu Pavel PNL DA
99. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
100. Presură Alexandra PSD DA
101. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
102. Prună Cristina-Mădălina USR NU
103. Radu Anișoara PSD DA
104. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
105. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
106. Răduț Violeta PSD DA
107. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
108. Roman Florin-Claudiu PNL DA
109. Roman Ioan Sorin PSD DA
110. Roșca Lucreția PSD DA
111. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
112. Sefer Cristian-George PSD DA
113. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
114. Seres Dénes UDMR DA
115. Simonis Alfred - Robert PSD DA
116. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
117. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
118. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
119. Szabó Ödön UDMR DA
120. Șarapatin Elvira PSD DA
121. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
122. Șova Lucian PSD DA
123. Șovăială Constantin PNL DA
124. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
125. Tabugan Ion PRO România DA
126. Teiș Alina PSD DA
127. Terea Ioan PSD DA
128. Tudor Beatrice PSD DA
129. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
130. Varga Glad-Aurel PNL DA
131. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
132. Vîrză Mihăiță PSD DA
133. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
134. Zainea Cornel USR NU
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 31 ianuarie 2023, 22:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro