Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 11:35 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 11:35

Subiect vot: Timp dezbatere PL 406/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:148 73 30 21 9 - 1 7 5 2
- voturi pentru (DA):139 73 30 20 1 - 1 7 5 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - - -
- abțineri:8 - - - 8 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR Abținere
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
13. Bende Sándor UDMR Abținere
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran-Voinea Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Bulai Iulian USR DA
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR DA
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Cioabă Petre PSD DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
37. Cosma Lavinia-Corina USR DA
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
40. Csoma Botond UDMR DA
41. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
42. Cupă Ion - DA
43. Cupșa Ioan PNL DA
44. Dehelean Silviu USR DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD DA
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
49. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Dunava Costel Neculai PSD DA
52. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Florea Oana-Consuela PSD DA
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Furtună Mirela PSD DA
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Georgescu Laura PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Tinel PNL DA
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Ghilea Găvrilă PNL DA
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
66. Gudu Vasile PNL DA
67. Hărătău Elena PSD DA
68. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
72. Intotero Natalia-Elena PSD DA
73. Ion Stelian-Cristian USR DA
74. Itu Cornel PSD DA
75. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
76. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
77. Lazăr Sorin PSD DA
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
79. Lovin Dumitru PRO România DA
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupescu Dumitru USR DA
82. Macovei Silviu Nicu PSD DA
83. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
84. Mihalescul Dumitru PNL DA
85. Mircea Florin PSD DA
86. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
88. Mușoiu Ștefan PSD DA
89. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
90. Neață Eugen PSD DA
91. Nicoară Romeo Florin PNL DA
92. Nicolae Andrei PSD DA
93. Niță Nicu PSD DA
94. Nosa Iuliu PSD DA
95. Oprea Dumitru PNL DA
96. Oros Nechita-Adrian PNL DA
97. Oteșanu Daniela PSD DA
98. Pană Adriana-Doina PSD DA
99. Paraschiv Rodica PSD DA
100. Păle Dănuț PSD DA
101. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
102. Petric Octavian PRO România DA
103. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
104. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
105. Popa Florin PSD DA
106. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
107. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
108. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
110. Prună Cristina-Mădălina USR DA
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
112. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
113. Răduț Violeta PSD DA
114. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
115. Roșca Lucreția PSD DA
116. Rotaru Alexandru PSD DA
117. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
118. Sefer Cristian-George PSD DA
119. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
120. Simionca Ionuț PMP DA
121. Simonis Alfred - Robert PSD DA
122. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
123. Solomon Adrian PSD DA
124. Spânu Ion PRO România DA
125. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
126. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
127. Szabó Ödön UDMR Abținere
128. Șarapatin Elvira PSD DA
129. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
130. Șișcu George PNL DA
131. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
132. Tabugan Ion PRO România DA
133. Teiș Alina PSD DA
134. Terea Ioan PSD DA
135. Tîlvăr Angel PSD DA
136. Toma Ilie PSD DA
137. Tripa Florin-Dan PSD DA
138. Tudor Beatrice PSD DA
139. Țachianu Marian PSD DA
140. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
141. Vasile Daniel Minoritati DA
142. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
143. Vișan George-Gabriel PSD DA
144. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
145. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
146. Zainea Cornel USR DA
147. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 31 ianuarie 2023, 22:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro