Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 11:49 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 11:49

Subiect vot: Timp dezbatere PL 122/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:163 78 36 23 8 - - 7 8 3
- voturi pentru (DA):156 78 36 22 2 - - 7 8 3
- voturi împotrivă (NU):7 - - 1 6 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Ardelean Ben-Oni PNL DA
5. Arsu Alin-Ionuț USR DA
6. Avram Constantin PRO România DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
11. Bălănescu Alexandru PRO România DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Bulai Iulian USR DA
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calista Mara-Daniela PNL DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chichirău Cosette-Paula USR DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Cioabă Petre PSD DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
41. Cosma Lavinia-Corina USR DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR NU
44. Csoma Botond UDMR NU
45. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Dehelean Silviu USR DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD DA
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Farago Petru UDMR NU
57. Fădor Angelica PNL DA
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Furtună Mirela PSD DA
61. Gavrilă Camelia PSD DA
62. Georgescu Laura PSD DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
64. Gheorghe Tinel PNL DA
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
66. Gherman Dumitru PSD DA
67. Ghilea Găvrilă PNL DA
68. Giugea Nicolae PNL DA
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
70. Gudu Vasile PNL DA
71. Hărătău Elena PSD DA
72. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
73. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
74. Huncă Mihaela PRO România DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Intotero Natalia-Elena PSD DA
77. Ion Stelian-Cristian USR DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
80. Korodi Attila UDMR NU
81. Lazăr Sorin PSD DA
82. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
83. Lungu Tudorița PNL DA
84. Lupescu Dumitru USR DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
87. Mihalescul Dumitru PNL DA
88. Mircea Florin PSD DA
89. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
92. Mușoiu Ștefan PSD DA
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
94. Neagu Nicolae PNL DA
95. Neață Eugen PSD DA
96. Nicoară Romeo Florin PNL DA
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Niță Nicu PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Oprea Dumitru PNL DA
101. Oprișcan Mihai Doru PRO România DA
102. Oros Nechita-Adrian PNL DA
103. Oteșanu Daniela PSD DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Paraschiv Rodica PSD DA
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petrea Gabriel PRO România DA
108. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
109. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
110. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
111. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
112. Pop Rareș Tudor USR DA
113. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
114. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
115. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
116. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
117. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
118. Prună Cristina-Mădălina USR DA
119. Radu Anișoara PSD DA
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
121. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
122. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
123. Roman Florin-Claudiu PNL DA
124. Romanescu Cristinel PNL DA
125. Roșca Lucreția PSD DA
126. Rotaru Alexandru PSD DA
127. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
128. Sefer Cristian-George PSD DA
129. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
130. Simonis Alfred - Robert PSD DA
131. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
132. Spânu Ion PRO România DA
133. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
134. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
135. Șarapatin Elvira PSD DA
136. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
137. Șișcu George PNL DA
138. Șova Lucian PSD DA
139. Ștefan Corneliu PSD DA
140. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
141. Tabugan Ion PRO România DA
142. Teiș Alina PSD DA
143. Terea Ioan PSD DA
144. Tîlvăr Angel PSD DA
145. Todor Adrian PSD DA
146. Toma Ilie PSD DA
147. Tripa Florin-Dan PSD DA
148. Tudor Beatrice PSD DA
149. Tușa Adriana Diana PSD DA
150. Țachianu Marian PSD DA
151. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
152. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
153. Varga Vasile PNL DA
154. Vasile Daniel Minoritati DA
155. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
156. Vass Levente UDMR NU
157. Vișan George-Gabriel PSD DA
158. Vîrză Mihăiță PSD DA
159. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
160. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
161. Zainea Cornel USR DA
162. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 ianuarie 2023, 16:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro