Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 12:10 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 12:10

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 366/2019 pentru ratificarea Scrisorii de întelegere privind avansul pentru pregătirea Proiectului de dezvoltare propus, "Cartierul pentru justitie ", dintre România si Banca Internatională pentru Reconstructie si Dezvoltare, semnată la Bruxelles la 30 mai 2019 si la Bucuresti la 6 iunie 2019
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:254 96 63 26 17 - 10 11 24 7
- voturi pentru (DA):252 95 62 26 17 - 10 11 24 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:2 1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
13. Banias Mircea Marius PRO România DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bălănescu Alexandru PRO România DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PRO România DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Cioabă Petre PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristache Cătălin PMP DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
65. Culeafă Mihai PNL DA
66. Cupă Ion - DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian PRO România DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD Abținere
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță - DA
91. Georgescu Laura PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic PRO România DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
94. Gheorghe Tinel PNL DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghilea Găvrilă PNL DA
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
105. Hărătău Elena PSD DA
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Huncă Mihaela PRO România DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR DA
114. Ionescu George PNL DA
115. Ioniță Antoneta PNL DA
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
119. Korodi Attila UDMR DA
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Lovin Dumitru PRO România DA
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupescu Dumitru USR DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Mihalescul Dumitru PNL DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Mircea Florin PSD DA
134. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
135. Mocanu Adrian PRO România DA
136. Mocioalcă Ion PRO România DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Movilă Petru PMP DA
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
142. Neagu Nicolae PNL DA
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL DA
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Mihai PRO România DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Oprea Dumitru PNL DA
151. Oprișcan Mihai Doru PRO România DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP DA
158. Pau Radu - Adrian PRO România DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petcu Toma-Florin PRO România DA
161. Petrea Gabriel PRO România DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Petric Octavian PRO România DA
164. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
165. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
166. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
167. Pop Andrei PSD DA
168. Pop Rareș Tudor USR DA
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Mihai Valentin PRO România DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
173. Popescu Pavel PNL DA
174. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
175. Preda Cezar-Florin PNL DA
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
184. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
185. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
186. Răduț Violeta PSD DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Romanescu Cristinel PNL DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Alexandru PSD DA
193. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
194. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
195. Sefer Cristian-George PSD DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
199. Simionca Ionuț PMP DA
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Spânu Ion PRO România DA
204. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
205. Stan Viorel PSD DA
206. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Alexandru PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
210. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
211. Suciu Matei PSD DA
212. Surgent Marius-Gheorghe PRO România DA
213. Szabó Ödön UDMR DA
214. Șarapatin Elvira PSD DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șova Lucian PSD DA
219. Șovăială Constantin PNL DA
220. Ștefan Ion PNL DA
221. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
222. Tabugan Ion PRO România DA
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Teacă Alexandru PMP DA
225. Teiș Alina PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todor Adrian PSD DA
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Trăilă Cristina PNL DA
232. Tripa Florin-Dan PSD DA
233. Tudor Beatrice PSD DA
234. Turcan Raluca PNL DA
235. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Țachianu Marian PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Varga Glad-Aurel PNL DA
241. Varga Vasile PNL DA
242. Vasile Daniel Minoritati DA
243. Vass Levente UDMR DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vișan George-Gabriel PSD DA
246. Vîlceanu Dan PNL DA
247. Vîrză Mihăiță PSD DA
248. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
249. Vosganian Varujan PRO România DA
250. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
251. Weber Mihai PSD DA
252. Zainea Cornel USR DA
253. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
254. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 ianuarie 2023, 16:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro