Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 12:12 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 12:12

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 54/2019 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.106/2018 privind prorogarea unor termene
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:269 107 64 26 17 - 10 13 25 7
- voturi pentru (DA):260 107 63 26 17 - 2 13 25 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:8 - - - - - 8 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
15. Banias Mircea Marius PRO România DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
18. Bălănescu Alexandru PRO România DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP Abținere
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
39. Bran-Voinea Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PRO România DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP Abținere
61. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristache Cătălin PMP Abținere
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion - DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian PRO România DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță - DA
96. Georgescu Laura PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic PRO România DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
110. Hărătău Elena PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PRO România DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Lovin Dumitru PRO România DA
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupescu Dumitru USR DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Mihalescul Dumitru PNL DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
143. Mocanu Adrian PRO România DA
144. Mocioalcă Ion PRO România DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Movilă Petru PMP Abținere
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
150. Neagu Nicolae PNL DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Niță Mihai PRO România DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Oprea Dumitru PNL DA
159. Oprișcan Mihai Doru PRO România DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pană Adriana-Doina PSD DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
166. Pau Radu - Adrian PRO România DA
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petcu Toma-Florin PRO România DA
169. Petrea Gabriel PRO România DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Petric Octavian PRO România DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Rareș Tudor USR DA
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Mihai Valentin PRO România DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
183. Popescu Pavel PNL DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Preda Cezar-Florin PNL DA
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR DA
191. Radu Anișoara PSD DA
192. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
194. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
199. Roman Florin-Claudiu PNL DA
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Romanescu Cristinel PNL DA
202. Roșca Lucreția PSD DA
203. Rotaru Alexandru PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PSD DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
210. Simionca Ionuț PMP Abținere
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Spânu Ion PRO România DA
216. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
217. Stan Viorel PSD DA
218. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
223. Suciu Matei PSD DA
224. Surgent Marius-Gheorghe PRO România DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șarapatin Elvira PSD DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șova Lucian PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL DA
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Ion PNL DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tabugan Ion PRO România DA
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Teacă Alexandru PMP DA
238. Teiș Alina PSD DA
239. Terea Ioan PSD DA
240. Tîlvăr Angel PSD DA
241. Todor Adrian PSD DA
242. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
243. Toma Ilie PSD DA
244. Trăilă Cristina PNL DA
245. Tripa Florin-Dan PSD DA
246. Tudor Beatrice PSD DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
249. Tușa Adriana Diana PSD DA
250. Țachianu Marian PSD DA
251. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
252. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
253. Varga Glad-Aurel PNL DA
254. Varga Vasile PNL DA
255. Vasile Daniel Minoritati DA
256. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
257. Vass Levente UDMR DA
258. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vișan George-Gabriel PSD DA
261. Vîlceanu Dan PNL DA
262. Vîrză Mihăiță PSD DA
263. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
264. Vosganian Varujan PRO România DA
265. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zainea Cornel USR DA
268. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 31 ianuarie 2023, 22:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro