Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 12:14 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 12:14

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 111/2019 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.4/2019 privind reorganizarea sistemului național de clasificare a carcaselor de bovine, porcine și ovine, precum și monitorizarea, controlul și raportarea prețurilor de piață a carcaselor și ale animalelor vii
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:270 108 64 26 17 - 10 13 25 7
- voturi pentru (DA):208 108 2 26 17 - 10 13 25 7
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:61 - 61 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
15. Banias Mircea Marius PRO România DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
18. Bălănescu Alexandru PRO România DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL Abținere
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
31. Bodea Marius PNL Abținere
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran-Voinea Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Buican Cristian PNL Abținere
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
47. Calotă Florică Ică PRO România DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
53. Cherecheș Florica PNL Abținere
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
70. Culeafă Mihai PNL Abținere
71. Cupă Ion - DA
72. Cupșa Ioan PNL Abținere
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL Abținere
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL Abținere
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Damian PRO România DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță - DA
98. Georgescu Laura PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic PRO România DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
101. Gheorghe Tinel PNL Abținere
102. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL Abținere
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Vasile PNL Abținere
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
112. Hărătău Elena PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PRO România DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL Abținere
124. Ioniță Antoneta PNL Abținere
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
132. Lovin Dumitru PRO România DA
133. Lungu Tudorița PNL Abținere
134. Lupescu Dumitru USR DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL Abținere
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
145. Mocanu Adrian PRO România DA
146. Mocioalcă Ion PRO România DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Movilă Petru PMP DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL Abținere
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
155. Nicolae Andrei PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai PRO România DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Oprea Dumitru PNL Abținere
161. Oprișcan Mihai Doru PRO România DA
162. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Palăr Ionel PNL Abținere
165. Pană Adriana-Doina PSD DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP DA
168. Pau Radu - Adrian PRO România DA
169. Păle Dănuț PSD DA
170. Petcu Toma-Florin PRO România DA
171. Petrea Gabriel PRO România DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Petric Octavian PRO România DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
176. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
177. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Rareș Tudor USR DA
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Mihai Valentin PRO România DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
184. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
185. Popescu Pavel PNL Abținere
186. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
187. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
188. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
192. Prună Cristina-Mădălina USR DA
193. Radu Anișoara PSD DA
194. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
196. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
198. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
199. Răduț Violeta PSD DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
201. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
202. Roman Ioan Sorin PSD DA
203. Romanescu Cristinel PNL Abținere
204. Roșca Lucreția PSD DA
205. Rotaru Alexandru PSD DA
206. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
207. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
208. Sefer Cristian-George PSD DA
209. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
212. Simionca Ionuț PMP DA
213. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
214. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Spânu Ion PRO România DA
217. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
218. Stan Viorel PSD DA
219. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
223. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
224. Suciu Matei PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe PRO România DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șișcu George PNL Abținere
231. Șova Lucian PSD DA
232. Șovăială Constantin PNL Abținere
233. Ștefan Corneliu PSD DA
234. Ștefan Ion PNL Abținere
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
236. Tabugan Ion PRO România DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Teacă Alexandru PMP DA
239. Teiș Alina PSD DA
240. Terea Ioan PSD DA
241. Tîlvăr Angel PSD DA
242. Todor Adrian PSD DA
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
244. Toma Ilie PSD DA
245. Trăilă Cristina PNL Abținere
246. Tripa Florin-Dan PSD DA
247. Tudor Beatrice PSD DA
248. Turcan Raluca PNL Abținere
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
250. Tușa Adriana Diana PSD DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
253. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
254. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
255. Varga Vasile PNL Abținere
256. Vasile Daniel Minoritati DA
257. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
258. Vass Levente UDMR DA
259. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vișan George-Gabriel PSD DA
262. Vîlceanu Dan PNL Abținere
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
265. Vosganian Varujan PRO România DA
266. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zainea Cornel USR DA
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 ianuarie 2023, 16:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro